Aktualności

Szkolenie z prof. H. Mrukiem

18 -19 marca – Żukowo odbyło się szkolnie pracowników naszych spółdzielni w zakresie Mechandisingu? – jak aktywnie sprzedawać , strategie komunikacji, kreatywność, zachowania nabywców, przeprowadzone przez prof. dr hab. Henryka Mruka.
Henryk Mruk jest profesorem nauk ekonomicznych od 1992 na Uniwersytecie Poznańskim prof. zw. na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej UE w Poznaniu; wypromował 400 magistrów i 24 doktorów; jest wysoko cenionym wykładowcą na wszystkich poziomach studiów, szczególnie na studiach podyplomowych i programach MBA. W dwudniowym szkoleniu uczestniczyło 150 spółdzielców .

Seminarium z cyklu „ Uczymy się promocji pieczywa w teorii i praktyce”

W dniach 10 – 12 kwietnia br Centrum Szkoleniowo – Konferencyjne KZRS „SCh” odbylo się seminarium z cyklu „ Uczymy się promocji pieczywa w teorii i praktyce”. Spotkanie obejmowało trzy dni szkoleniowe. Wśród prowadzących wykłady byli miedzy innymi ; Prof. dr hab. Jan Rozbicki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie , Jadwiga Rothkaehl – Prezes Stowarzyszenia Młynarzy RP , Dorota Krzyżanowska – Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno –Spożywczych ,oraz Izabella Byszewska – Prezes Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Zajęcia na temat „Produkty lokalne, regionalne i tradycyjne jako nowy segment rynku” prowadzone przez Prezes I. Byszewską spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Kontynuacją wykładu był wyjazd na Kiermasz Produktów Regionalnych odbywający się w jednym z centrów handlowych w Warszawie. Uczestnicy seminarium mieli okazję skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką – obserwowano organizację Kiermaszu, przygotowanie stoisk i aranżację wystaw, sposoby prowadzenia degustacji i sprzedaży, kształtowania cen itp. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele naszych spółdzielni.

Targi Lubań

W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego o. w Lubaniu, w sobotę i niedzielę ( 8 – 9 czerwca) odbyły się w XXII Targi Rolno – Przemysłowe i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Gospodarzem imprezy był dyr. PODR Aleksander Mach a wśród gości byli: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Plocke, Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Nasze spółdzielnie były reprezentowane przez : SPH „Mestwin” Kartuzy , GS „SCH” Sierakowice i GS „SCH” Zukowo . Główną nagrodę Hit Targów w kategorii najlepszy targowy produkt otrzymał GS Sierakowice – za chleb żytni wieloziarnisty.

Konferencja „Trzy znaki smaku”

trzy_znaki_smaku

W Warszawie w dniu 11 czerwca 2013, w ramach kampanii ”Trzy znaki smaku”, odbyła się konferencja dla producentów dotycząca europejskiego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych. . Konferencja była zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Rynku Rolnego. Celem konferencji było przybliżenie tematyki europejskiego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych , przybliżenie tematyki systemów certyfikacji i kontroli producentów ubiegających sie o uzyskanie certyfikatu zgodności procesu produkcji z zarejestrowaną specyfikacją , dyskusja i wymiana doświadczeń na temat uczestnictwa w europejskim systemie ochrony produktów tradycyjnych i regionalnych, z udziałem polskich i francuskich wytwórców produktów żywnościowych . Do udziału w konferencji został zaproszony Związek Rewizyjny Spółdzielni „SCH” w Gdańsku , który oddelegował przedstawicieli zrzeszonych spółdzielni.

Pierwszy hotel w Skarszewach

W  Skarszewach dnia 22 lipca 2013 roku otwarto pierwszy po wojnie hotel z prawdziwego zdarzenia. Gościniec „Nad Wietcisą” znajduje się przy ul. Zamkowej, tuż za Urzędem Miejskim, czyli w samym centrum miasteczka. Na uroczystości pojawiło się wielu gości, także z zewnątrz, m.in. senator Andrzej Grzyb i wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła.
„W mieście coraz bardziej brakowało takiego obiektu. Wierzę zatem, że nie tylko ułatwi on życie odwiedzającym, ale także podniesie prestiż naszej miejscowości” – mówił Gerard Grosz, prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Skarszewach, która jest inwestorem zadania.

Jarmark św. Dominika 2013  – „Święto Chleba”

W dniu 28.07.2013r. na Długim Targu w Gdańsku odbyło się tradycyjne „Święto Chleba”. Spółdzielnie pomorskie reprezentowała Gminna Spółdzielnia „SCh” Wejherowo. W organizowanych konkursach na Smakołyk Jarmarku spółdzielnia zdobyła dwa wyróżnienia:

  • w kategorii piekarniczej za – „Chleb Wójta”
  • w kategorii cukierniczej za ciasto – „Włoska tarta”

 

Pomorskie Targi Rolno-Przemysłowe – Kaszubska Jesień Lubań 2013

 Na Targach Lubań 2013 – Kaszubska Jesień, które odbyły się w dniach 14-15.09.2013r. spółdzielnie pomorskie reprezentowane były przez:

  • Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Karsinie
  • Spółdzielnię Produkcyjno-Handlową „Samopomoc Chłopska” w Kolbudach
  •  Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach
  • Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Żukowie

W kategorii produkt spożywczy puchar otrzymała Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Karsina za kiełbasę „ Myśliwską”
W kategorii najatrakcyjniejsze stoisko puchar otrzymała Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Sierakowic.